Popsal, jak mu pracovnice O2 nabídla pětkrát rychlejší připojení – ale na jeho otázku o tom, o jaké zařízení jde, odvětila, že jde o modem firmy ZTE. Ten však Spurný dle svých slov odmítá, neboť jde o čínskou rizikovou firmu. Jiný modem však žena v nabídce nemá.
„Přicházím o rychlejší domácí internetové připojení za symbolickou cenu. Nijak zvlášť mě nemrzí, že nedostanu levný přístroj podezřelé čínské firmy. Ale asi půl hodiny se směju,“ poznamenává Spurný, jenž se v minulých dnech věnoval rizikům spojeným s firmou Huawei při přechodu na rychlejší internetovou síť 5G.
- Původní text ZDE
„Psal jsem tam i o roli PPF a její spřízněnosti s čínskou ekonomikou, a tím pádem i tamní vládou. Psal jsem o tom, proč se svět od firem Huawei a ZTE a vůbec čínské kybernetiky odklání. Že mi ten samý den PPF (tedy její O2) (vlastník Petr Kellner - pozn. red.) nabídla čínský modem, mi připadlo směšné. Pak mě humor přechází,“ poznamenal s tím, že si uvědomil, že lidem nedává společnost vybrat a žene je tak do náruče systému. Od O2 mu to tak přijde nevkusné.
„A mimochodem, teprve když jsem na přelomu roku začal psát o riziku Huawei, ZTE, čínské kybernetiky a telekomunikačních technologií, podíval jsem se, jaký modem doma od firmy O2 používám. Je to značka Huawei. Tak už měsíc přemýšlím, co s tím. Zatím si přece jen dávám bacha,“ poznamenal Spurný.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef