Relokace migrantů od roku 2015 podle Vícha stejně neprobíhaly s velkým úspěchem ani v jiných zemích. „Vypadá to, že pro orgány EU byl důležitější slib než jeho reálné naplnění,“ dodává, s tím, že migranti k nám ani nechtěli, snažili se dostat do Německa nebo do Švédska, kde už měli rodinné příslušníky a také lákavější sociální dávky
Soudní dvůr EU tak, podle něj, propásl skvělou příležitost dát za pravdu třem visegrádským zemím, že mají právo na ochranu vlastní bezpečnosti. „Ukazuje to stále víc, že Soudní dvůr EU má jedinou funkci, a to za každé situace potvrdit, že orgány EU mají ve svých rozhodnutích vždy pravdu,“ říká Vích.
Následně si pokládá otázku: Co dosud pro nás EU udělala dobrého? Teď v koronavirové krizi to můžeme vidět zcela jasně. „Když byl velký problém, tak nám buďto bránila v efektivních opatřeních, nebo nás kritizovala za zavření hranic až po vyhrožování. Nejlepší období bylo, když zmatené orgány EU chvíli nedělaly nic,“ hodnotí poslanec přístup EU v době pandemie.
Vzpomněl nedávná slova premiérů Itálie a Španělska, že Evropská unie je jako projekt v ohrožení. „Byli strašně naštvaní, jak je v tom EU jako celek nechává samotné, hory mrtvých ji nezajímají,“ dodává Vích.
„EU prostě jenom škodí a selhává na všech frontách. V Itálii se na veřejnosti pálí vlajky EU, protože naopak Itálii pomáhají státy mimo EU – od Kuby přes Rusko, Čínu až po Katar. Ostuda EU,“ pokračuje ve své glose.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab