Řešíme takové píčoviny, překvapila novinářka Uhlová po návratu z fabrik, kde zkoušela pracovat za žebráckou mzdu

06.09.2017 7:50 | Zprávy

Novinářka Saša Uhlová si v uplynulém půl roce vyzkoušela práci za minimální mzdu. Pracovala tak v prádelně, drůbežárně, v továrně na výrobu žiletek. Nyní o tom hovořila v pořadu DVtv.cz.

Řešíme takové píčoviny, překvapila novinářka Uhlová po návratu z fabrik, kde zkoušela pracovat za žebráckou mzdu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„Možná jsem to v některých ohledech čekala horší,“ zmínila k tomu Uhlová, jež sdělila, že šlo o práci s přesčasy, o těžkou práci za minimální peníze. „Chtěla jsem, aby se o těchto věcech začalo víc mluvit,“ sdělila. Připadá jí totiž neuvěřitelné, že lidé, kteří dělají těžkou a pro společnost nepostradatelnou práci, nemají odpovídající mzdu, aby uživili rodinu.

„Není to otázka volby. V té prádelně, kde jsem pracovala, měli zaměstnanci minimální mzdu. Poslal je tam pracák, když by tu práci nevzali, pracák je vyřadí. Systém je k té práci zkrátka dotlačí,“ zmínila k tomu Uhlová. „Cesta ke změně je jedině taková, že se lidé spojí a začnou vyjednávat o jiných podmínkách,“ dodala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sedativa a svěrací kazajka.“ Novotný prohrál soud. Okamura doporučil „léčbu“

21:15 „Sedativa a svěrací kazajka.“ Novotný prohrál soud. Okamura doporučil „léčbu“

Starosta Řeporyjí za ODS Pavel Novotný musí předsedovi SPD Tomiu Okamurovi zaslat omluvu a zaplatit …