Například Marcela Czinová obývá obecní byt. Má tedy štěstí, protože jí radnice musí dát náhradní bydlení. To velmi vítá, má totiž osm dětí, o které se bojí. "Byt máme sice pěkný, prostorný, platíme i se zálohami na vodu a další energie 10 500 korun a nic nedlužíme, ale prostředí je tu otřesné. Sklep je zatopený, do vany se tlačí zapáchající voda a v okolí je takový nepořádek, že nepouštím děti ven, aby nechytly nějakou infekci," řekla Czinová MF Dnes.
Pro všechny rodiny obývající obecní byty se už hledají náhradní. "Ve čtvrtek jednali radní o přidělení šestnácti volných bytů zájemcům, kteří byli ochotni zaplatit dluhy. Nakonec ale doporučili zastupitelům schválit přidělení jen deseti bytů, dalších šest v Palackého ulici ponechali jako rezervu pro obyvatele domu z ulice Přednádraží," vysvětlila mluvčí Moravské Ostravy a Přívozu Jana Pondělíčková.
SLEDUJEME téma Romové
Dalším osmdesáti rodinám hrozí, že budou vystěhovány na ulici. Obývají totiž byty, které patří firmě Domy Přednádraží Oldřicha Roztočila. "Kdyby všichni ti lidé skončili před Vánoci na ulici, byla by to katastrofa," děsí se romský aktivista Kumar Wishvanathan. Problém je podle všeho v tom, že nikdo vlastně neví, komu nefunkční kanalizace patří. To musí teď rozhodnout soud.
Čtěte:
Romové se v Rotavě nesejdou. Místní jsou proti
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: par