Hned zpočátku se diskutovalo o rouškách a o tom, zda byla chyba zrušit povinnost je nosit přes léto. Špičák roušky označil za svého druhu restriktivní opatření. „Lidé s rouškami se chovají jinak než lidé bez roušek. Já jsem byl včera po týdnu na Chodově a bylo tam dramaticky méně lidí, protože musí zkrátka nosit roušky. Nechodí lidé do obchodu, to je prostě ekonomika.“ Že povinnost nosit roušky nebyla prodloužena přes prázdniny by chybou nenazval.
Žaloudík byl svým ironickým způsobem ostřejší: „Pro ty věřící, kteří kladou nějakou korelaci mezi roušku a výskyt viru v populaci, tak pro ty to mohla být chyba.“ Rýpl si do ministra Zaorálka, který to za chybu prohlásil, že ve zdravotnictví to vidí „trošku jinak“. Co se týče druhé vlny, dle senátora hlavně přichází druhá vlna strašení. Ale od jara se situace liší v tom, že nyní místo nemocnosti a strachu z úmrtí jde už o to, kolik lidí je pozitivních. Žaloudík vyzval, aby lidé viděli věci pozitivně, protože kdo je na covid pozitivní teď, ten má přírodou zařízeno očkování ještě před příchodem vakcín.
Poznamenal, že nemoc má za sebou už i hlavní statistik Dušek nebo hlavní hygienička Rážová a že by očekával, že už budou provedeny testy, kolik procent populace se s virem setkalo. Odhadl, že by se s virem mohlo setkat už 5 % nebo 10 % populace. „Všímejte si, když se hodně testuje, tak je víc, když se netestuje, tak je míň, kdo často chodí na houby, najde houby, kdo nechodí na houby, nenajde houby. My se trošku protestováváme k mezinárodnímu průšvihu, protože není nikde stanoveno, kolik těch testů má stát ve zdravé populaci dělat, aby to bylo srovnatelné,“ pravil. Dodal, že u tohoto viru je spousta dalších důležitějších otázek, takže už mu přijde úsměvné, že se s ním pořád někdo baví o rouškách, které jsou jen vládním opatřením.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas