Po protestech částečně nezletilých Rusů proti korupci zůstávají podle Campbella nezodpovězené otázky. Mezi ně patří například: Co stojí za pro-Putinovou většinou? Co stojí za protesty? Proč reagoval Kreml pasivně, a většinově pouze policejní mocí?
Celý text je ZDE
Je prý nepopiratelné, že absolutní většina ruské veřejnosti, včetně bloggerů, reagovala tak, co se nechá popsat slovy: rozehnali je a správně udělali. Protestující mladí ve velkých městech si podle Campbella prostě neuvědomují, že byli zneužiti, že jsou částí korupce, protože rodiče mnohých protestujících patří k právě k těm kritizovaným. A sám iniciátor akcí, trestaný manipulátor se dřevem Navalnyj, nemůže být daleko od korupce. Nemůže mít prostředky k organizaci protestů v Rusku a všeho dalšího s nimi spojeného pouze ze své práce.
To podle Campbella znamená, že někdo má potřebu ho zviditelnit. Přitom je jedno, zda jsou to vnější, nebo vnitřní síly a struktury, mající potřebu probudit zájem o vyšší účast v příštích prezidentských volbách, v roce 2018.
Protesty proti korupci v Rusku jsou kvalitní pomocí pro nastávající volební kampaň i v ČR, píše dále Campbell. Ruské protesty totiž dokazují prohru televize proti internetu. Televizi sleduje divácký segment od 45-50 let výše, internet od 15 do 45 let.
Podle Campbella lze tvrdit, že televize, tak jak dnes koná, ztrácí svoji funkci masového agitátora a organizátora mladé generace.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam