Rusko dle Medveděva dokáže minimalizovat dopad všech sankcí

22.04.2014 13:56 | Zprávy

Rusko je schopné minimalizovat dopad všech sankcí, kterým kvůli ukrajinské krizi čelí. V projevu k výroční zprávě o činnosti vlády to dnes ve Státní dumě, tedy dolní parlamentní komoře, prohlásil premiér Dmitrij Medveděv. Sankce, které na Moskvu uvalil Západ, označil ministerský předseda za zvláštní motivaci k tomu, aby Rusko vytvořilo vlastní platební systém. Také řekl, že Evropa „blufuje", když hovoří o dovozu plynu z USA místo z Ruska.

Rusko dle Medveděva dokáže minimalizovat dopad všech sankcí
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přílet ruského exprezidenta

Rusko podle Medveděva čelí bezprecedentnímu tlaku kvůli komplikovanému stavu světového hospodářství, diplomatickému klimatu a domácím strukturálním potížím. Dodal, že prioritou vlády je minimalizovat ekonomický dopad sankcí.

Zatímco prohlášení Evropské unie o dovozu amerického plynu, který by pomohl snížit energetickou závislost na Rusku, jsou podle Medveděva trikem, Moskva se prý více než kdy v minulosti zajímá o rozložení svého energetického exportu na více trhů. Premiér v této věci zmínil vývozní projekty týkající se Asie.

Rusko zvažuje žalobu na USA u Světové obchodní organizace

Poslancům rovněž řekl, že Rusko bude se svým energetickým exportem trvat na férovém přístupu k zahraničním trhům. Pokud to podle premiéra bude nutné, Moskva se obrátí s žádostí o právní kroky či arbitráž na Světovou obchodní organizaci (WTO).

Rusko již v polovině dubna oznámilo, že uvažuje o žalobě na Spojené státy u WTO kvůli americkým sankcím, které zasáhly ruské banky. Finanční domy následně čelily vlně vybírání vkladů.

USA a EU v březnu uvalily sankce na vybrané ruské a krymské činitele kvůli ruské anexi ukrajinského Krymu. Západ i Kyjev označují anexi za nelegální a neuznávají ji.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

19:28 Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

Svou návštěvu Spojených států završil europoslanec AfD Petr Bystroň na oslavě vítězství Donalda Trum…