STAN: Nepřijatelné, jak se chová Mynář

31.05.2021 11:41 | Zprávy

Vyšlo najevo, že se hradní kancléř Vratislav Mynář obrátil na členy Ústavního soudu ČR a žádal je, aby nerušili části volebního zákona. Soudci ale rozhodli jinak. Nebylo to přitom poprvé, kdy se Mynář obracel na soud a tázal se na tu či onu kauzu. Dělo se tak v letech 2015, 2016 i v roce 2017. Podle Starostů a nezávislých je takové chování hradního úředníka absolutně nepřijatelné.

STAN: Nepřijatelné, jak se chová Mynář
Foto: Repro Youtube
Popisek: Kancléř prezidenta Vratislav Mynář

Server Seznam Zprávy přinesl informaci, že Hrad se v dopisech obracel na soudce Ústavního soudu ČR a žádal je, aby odpovídajícím způsobem rozhodli ve věci volebního zákona. Na Hradě si přáli, aby soudci nerušili části volebního zákona. Kancléř Mynář kvůli tomu dokonce volal soudci Jaromíru Jirsovi. Ten ale celou věc nahlásil dál.

Podle hnutí Starostové a nezávislí je takové chování spolupracovníků prezidenta republiky zcela nepřijatelné.

„Prezident republiky nejenže před rozhodováním Ústavního soudu napsal jeho soudcům dopis, jak mají rozhodnout, ale dokonce jeho kancléř přímo obvolával soudce ve snaze zjistit, zda je možné, aby byl návrh zamítnut. Takové jednání prezidenta republiky v živé věci rozhodování nejvyšší soudní instance je absolutně nepřijatelné,“ zaznělo od předsedy hnutí STAN Víta Rakušana.   

Místopředseda Senátu zvolený za STAN Jan Horník žádá, aby se tímto případem horní komora parlamentu zabývala.

„Jsem šokován, jaké postupy se v naší zemi začínají pokládat za zcela běžné. Snahu o ovlivnění rozhodnutí Ústavního soudu před jeho rozhodováním ze strany prezidenta republiky v závažné věci volebního zákona pokládám za hrubé porušení Ústavy a Senát se jí musí zabývat. Jak mají občané důvěřovat v nezávislou justici, když se její rozhodování snaží ovlivňovat přímo hlava státu a nechá obvolávat jednotlivé soudce před jejich rozhodnutím?“ zeptal se Horník.   

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

15:11 „Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

Nedělní debata Václava Moravce se nesla v konfrontačním duchu a zaměřila se na povolební spojenectví…