Sabině Slonkové šlo jako novinářce svého času o život. Měla však štěstí a žije dál, na rozdíl od jejího slovenského kolegy Jána Kuciaka a jeho snoubenky, kteří byli zavražděni v únoru tohoto roku. Já neříkám, že se nepodaří vraždu Jána Kuciaka vyřešit, ale přestávám být optimistická, posteskla si Slonková. Vražda novináře může vyvolat v řadách kolegů určitý pokus o autocenzuru. To je jeden z důvodů, proč je to nebezpečné. Slonková je i přes toto riziko přesvědčená, že novinářská práce má smysl. „Důvodů, proč tu práci dělat, je pořád hodně. A hlavní je ten pud sebezáchovy,“ zdůraznila dáma s tím, že jí práce novinářky nesmírně baví.
Snem každého novináře je prý např. příběh sponzorské aféry ODS z 90. let. Tajemnými sponzory ODS měli tehdy být Lajos Bács a Radjiv M. Sinha. Jenže jeden z těchto dvou mužů byl mrtvý a druhý o ODS v životě neslyšel. Podle Slonkové tento příběh ukázal, jak byly na počátku naší demokracie financovány politické strany. Že to místy bylo poněkud podezřelé.
Pokud jde o současnou politickou situaci v České republice, podle Slonkové právě prožíváme největší změnu mocenských poměrů od roku 1989. „Nás teď čeká největší dělení moci od roku 1989. Potvrzuje se to i tím, že se komunisté, díky Andreji Babišovi, znovu dostanou k moci a znovu dostanou příležitost ovlivňovat naše životy, což upřímně musím říct, kdyby mi to někdo řekl v těch 90. letech, tak bych mu nevěřila,“ uvedla Slonková.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp