Již jsme informovali o úrazu hlavy státu, který se udál v úterý večer. Prezident Zeman podstoupil operaci bez potíží a nyní je v rekonvalescenci. „Pan prezident se cítí velmi dobře, rekonvalescence probíhá dle očekávání bez problémů, nenastala žádná komplikace. První krevní testy ukázaly, že celkový zdravotní stav je velmi dobrý,“ informoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Doplnil, že prezident neuvažuje o změně pracovního programu a také připojil seznam přání brzkého uzdravení od dalších prezidentů.
Hlášení ????
— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) August 27, 2020
Pan prezident se cítí velmi dobře, rekonvalescence probíhá dle očekávání bez problémů, nenastala žádná komplikace. První krevní testy ukázaly, že celkový zdravotní stav je velmi dobrý.
Pan prezident neuvažuje o změně pracovního programu.
Pan prezident ???? obdržel přání brzkého uzdravení od izraelského ???? prezidenta Reuvena Rivlina, slovenské ???? prezidentky Zuzany Čaputové, spolkového ???? prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera,
— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) August 27, 2020
italského ???? prezidenta Sergia Mattarelly, slovinského ????prezidenta Boruta Pahora, ruského ???? prezidenta Vladimira Putina, srbského ???? prezidenta Aleksandara Vučiće a egyptského ???? prezidenta Abdala Fattáha Sísího.
— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) August 27, 2020
Nicméně, jak jsme již také uvedli, přání brzkého uzdravení rozhodně nebylo univerzální, u jisté části české společnosti vyvolal incident radost, pocit zadostiučinění či přesvědčení, že Zeman by již neměl být prezidentem.
Právě na tuto část se zaměřila členka ODS a komentátorka Andrea Novotná v PPmagazínu. Pro ty, kteří se nad Zemanovým úrazem rozplývali, zvolila termín, jenž prezident nebo např. Jaromír Soukup používá, tedy lepšolidé. „Z některých komentářů přímo čiší zášť, škodolibost a nenávist – tedy vlastnosti, které jsou pravidelně předhazovány právě Miloši Zemanovi. Ovšem nyní je vypouští z úst jeho kritici. Ti, kdo se cítí být morálně a mravně na výši,“ poznamenala.
Sama se pozastavila nad tím, že výraz lepšolidé u některých vyvolává popuzení. „To jsme na tom už tak špatně, že nás rozhodí kdejaké slovo?“ ptá se a dodává, že někteří se pojmy jako pravdoláskař, havlista či sluníčkář označují sami. „Na jednu stranu je to rozčiluje, ale pak svým chováním rozdělenou společnost sami podporují. Logika? Tu u lepšolidí nehledejte,“ shledává.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kas