„Měli bychom uvažovat střízlivě a nenechat se hnát jak ze zdravotních, tak z hospodářských důvodů do paniky. Jsem dědek starý a pamatuji mnohem horší věci. Samozřejmě protektorát byl horší, taky situace po roce 1945 i po komunistickém puči v roce 1948. Ani nedosáhneme takového ožebračení jako v roce 1953 za takzvané měnové reformy. Z toho, co jsem zažil, není nic srovnatelné s pandemií koronaviru. Ve světovém měřítku jsme bohatý stát, máme velmi dobrý zdravotní systém. Ta nemoc není tak hrozná, není to španělská chřipka nebo mor. Měli bychom se zklidnit,“ konstatoval Schwarzenberg v rozhovoru pro server E15.cz.
Skutečností podle Schwarzenberga je, že po skončení všech karanténních opatření bude celá republika, tedy všichni občané, chudší. Lidé se prostě budou muset uskromnit a nejezdit na dovolenou do Egypta, nýbrž např. do Tater. Sám prý pamatuje doby, kdy do Egypta cestovali jen ti nejbohatší lidé.
Připomněl také, že za Karla IV. jsme byli jednou z nejbohatších zemí, ale sami jsme si to zkazili husitskými válkami. Za císaře Rudolfa II. jsme opět byli bohatou zemí, ale pak jsme si to v roce 1618 znovu sami pokazili občanskou válkou.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: mp