Podle Rasmussena se počínání Ruska na Krymu vysmívá zásadě, že každý stát je suverénní a může si svobodně zvolit svůj osud. „Právě tato zásada nám umožnila překonat rozkol způsobený tyranií po druhé světové válce a stále více se přibližovat k Evropě, která je celistvá, svobodná a mírová,“ uvedl Rasmussen.
Zmiňuje, že o vstup do NATO se nyní ucházejí Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Gruzie a Makedonie.
Připomíná, že politika Ukrajiny vůči NATO se v uplynulém desetiletí měnila, ale NATO „na každém kroku respektovalo rozhodnutí tohoto našeho partnera“. „Naše spolupráce s Ukrajinou v důsledku toho vytrvale sílí,“ podotýká k tomu s tím, že politika NATO umožnila šíření míru a stability v celé Evropě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam