Za první úkoly si Hamáček stanovil pokračování dodávek ochranných pomůcek a řešení situace v domovech seniorů, kteří jsou nejzranitelnější skupinou. Vedení krizového štábu v úterý vytvořilo několik pracovních skupin - vznikly týmy pro distribuci a nákup ochranných prostředků, mediální a zdravotní skupina či skupina, která bude řešit dopady omezení. Vzniknout má také ekonomický poradní tým. Do zajištění ochranných pomůcek chce Hamáček zapojit i domácí výrobce, dosud jich stát většinu zajišťuje dovozem z Číny.
Změnu v čele Ústředního krizového štábu schválila vláda v pondělí. Krok kvitovala opozice, podle které měl ministr vnitra z titulu své funkce řídit štáb už od jeho ustavení.
Současnou situaci i další vývoj nákazy dnes zhodnotí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), jeho náměstek Prymyla, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek a předseda České společnosti anesteziologie resuscitace a intenzivní medicíny Vladimír Černý. V Česku se zatím potvrdilo víc než 3250 případů nákazy, 31 pacientů s COVID-19 zemřelo, 45 se zatím vyléčilo. V zemi platí od poloviny března mimořádná omezení, která ochromila všední život i ekonomiku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk