V úvodu Drahoš prozradil, co lidem nabízí. „Nabízím zkušenost vědce a manažera. Nabízím zkušenost v jednání s politiky. Já jsem jako předseda Akademie věd válčil osm let s politiky, já jsem v roce 2009 bojoval za to, aby Akademie věd ČR vůbec přežila, a nakonec jsem zjistil, že jde hlavně o neinformovanost těch politiků,“ uvedl Drahoš hned na úvod.
V obecné rovině konstatoval, že prezident by měl ukázat možnou budoucí cestu společnosti. Hlava státu k tomu může svolat odborníky. Drahoš věří, že tito odborníci by debatu otevřenou prezidentem republiky neodmítli.
Stejně jako sloužil Akademii věd, je připraven jako prezident sloužit i lidem. Hodlá prý tvrdě hájit demokracii, ale nehodlá přitom jít za hranu ústavy.
Witowská poté otevřela téma šíření dezinformací. Drahoš vyrazil za končícím premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), aby ho upozornil na riziko dezinformační kampaně, která podle pana profesora ovlivnila sněmovní volby. Sobotka Drahoše ujistil, že této problematice se české bezpečnostní složky věnují.
„Máte na to nějaký konkrétní důkaz?“ zeptala se hosta moderátorka. „Ta návštěva u pana premiéra byla informativní. Myslím si, že od roku 2016 tu byla dezinformační kampaň... Avšak víme všichni, že konkrétní příklad se předkládá těžko, ale mohu upozornit třeba na kauzu lithium, která se objevila před parlamentními volbami. Každý soudný člověk vidí, jak určité servery ovlivňují dezinformacemi tuto společnost.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp