Při své spolupráci s Jiřím Drahošem byl prý největší problém související s jeho předešlým postem předsedy Akademie věd. „Léta se pohyboval na akademické půdě, kde sděloval jasné názory a rozděloval úkoly. Teď si musel ale zvyknout na zcela jinou roli – zrcadlit a vnímat dav,“ uvedla a dodala, že na něm při koučování pozorovala kolikrát i rozpaky. Za těch pár měsíců ale udělal prý profesor Drahoš značný pokrok ve všech směrech, i když to nakonec na Zemana nestačilo.
Michal Horáček dokonce Drahoše přirovnal k destilované vodě, tomu se ale profesorka prý musí smát. „S tím nesouhlasím. Vždyť ten plul destilovanými vodami v hodně emotivním člunu,“ řekla a zmínila, že byl naprostým opakem Jiřího Drahoše a neuspěl i kvůli své teatrálnosti, svým přebujelým gestům. Podle informací serveru iDNES.cz u Drahoše prý oceňovala, že se nevyvyšoval a byl autentický. „Pravda, ve vypjatých prezidentských debatách mu na přesvědčivosti něco chybělo, ale to je věc cviku. Hlavně slušnost mu byla v prezidentské volbě bohužel spíš na překážku,“ dodala.
Podle Zárubové Zeman u svých voličů boduje hlavně tím, že na ně působí, jako by byl jedním z nich. „Líbí se jim, když mu chutná pivo, becherovka a cigára, během dovolené se prohání v nafukovacím člunu na rybníku, nemá žádný zvláštní majetek,“ uvedla profesorka, podle které právě to vše prezident dobře ví a využívá toho. „Je skvělý taktik a má větší odhad pro zrcadlení davu. Bohužel v kampani z této strany padly i podpásové údery. Obávám se, že tyto neférové triky a útoky budou v příští prezidentské volbě odrazovat slušné zájemce,“ je si jistá.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab