Sluníčkářům docházejí argumenty, tak začínají vyhrožovat. Tomio Okamura sepsal, jak se bez EU žije skvěle

17.02.2019 9:41 | Zprávy

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se vyjádřil k odchodu Velké Británie z Evropské unie. Ukazuje se, že ostrovní království bude čile obchodovat se světem i po odchodu z evropského společenství. Pokud by EU opustila Česká republika, prý by se také nestalo nic strašlivého.

Sluníčkářům docházejí argumenty, tak začínají vyhrožovat. Tomio Okamura sepsal, jak se bez EU žije skvěle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Jeden z českých velikánů a historik František Palacký říkával na adresu Rakouska-Uherska, že jsme my jako Češi existovali před Rakouskem a budeme i po něm. Okamura dnes analogicky volá, že jsme byli před Bruselem a budeme i po něm.

„To bylo strašení kolem brexitu! Ukazuje se ale, že když se chce, bez EU všechno jde! Británie totiž v pondělí podepsala se Švýcarskem pobrexitovou obchodní dohodu. Prodlužuje stávající smlouvu o volném obchodu uzavřenou s Evropskou unií a umožní oběma zemím obchodovat stejným způsobem i po vystoupení Británie z EU. Evropskou unii k volnému obchodu a ekonomické prosperitě nepotřebujeme!“ napsal Okamura na sociální síti Facebook.    

Právě Švýcarsko není členem EU, nikdy jím nebylo a podle Okamury i tak prosperuje. Totéž by se dalo říci i o dalších zemích, jako je Norsko, Island a tak podobně. A co teprve „super vyspělé země“ mimo Evropu. Ty také nemají EU a je jím dobře. Při popisu života mimo EU Okamura zkrátka nešetřil superlativy. Pohled mimo EU podle Okamury dokazuje, že lze žít i bez Bruselu. Žádá proto voliče o podporu kandidátů SPD, kteří se chystají kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu.

„Sluníčkářům, eurofilům a bruselským kolaborantům už dochází argumenty, tak nás začínají strašit a začínají vyhrožovat! Současná Evropská unie je nereformovatelná. Prosíme vás o podporu ve volbách do Evropského parlamentu, aby se nám podařilo obnovit naši suverenitu a ukončit současnou EU. My v SPD nejsme izolacionisté. Chceme dobrovolnou spolupráci suverénních rovnoprávných zemí při zachování volného pohybu osob, zboží, služeb a peněz. Vzorem nám může být třeba Evropské sdružení volného obchodu (EFTA), jehož členy jsou Švýcarsko, Norsko, Lichtenštejnsko a Island“.

„Byli jsme i před Bruselem, budeme i po něm!“ zvolal na závěr.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sliby chyby. Unijní miliardy po povodních nedorazí. A takto to vypadá s pomocí vlády

20:17 Sliby chyby. Unijní miliardy po povodních nedorazí. A takto to vypadá s pomocí vlády

REPORTÁŽ „Chtělo by to změnu legislativy, ať stát může pomáhat postiženým městům a obcím rychleji ne…