Beneš loni v létě uvedl, že ČEZ rozhodne o dostavbě Temelína koncem roku 2014 nebo až v roce 2015. Ekonomu řekl, že firma počítá s jednáními s uchazeči o dostavbu elektrárny během celého letoška. "Je to tak, že si nedokážu představit, že bychom podepsali plně účinnou smlouvu o dostavbě Temelína dříve, než budeme mít zajištěný contract for difference nebo jiné obchodní schéma," dodal Beneš. Zopakoval, že s podpisem ČEZ čeká také na schválení státní energetické koncepce.
Schéma contract for difference by firmě ČEZ zajistilo na určitou dobu provozu nových bloků Temelína pevné výkupní ceny. Pokud by tržní cena byla nižší, ČEZ by dostával doplatek od státu. V opačném případě by energetická společnost rozdíl mezi tržní a sjednanou cenou do státního rozpočtu odváděla. Na odhad výše výkupní ceny, jakou by ČEZ od státu požadoval, je ještě brzy, řekl Beneš Ekonomu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: dkr, čtk