Sobotka Čapí hnízdo s Babišem řešit nechce

14.03.2016 18:46 | Zprávy

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nebude jednat s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) o evropské dotaci na farmu Čapí hnízdo. Řekl to dnes novinářům v Brně a dodal, že nyní je prošetření věci na policii a Evropském úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), jenž dohlíží na využívání dotací EU. Případ nelze podle premiéra bagatelizovat. Předpokládá, že závěry vyšetřování budou zveřejněny.

Sobotka Čapí hnízdo s Babišem řešit nechce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka a Andrejem Babišem

„Já myslím, že politici by neměli nahrazovat vyšetřovatele nebo státní zástupce, neměli by nahrazovat soudce,“ zdůraznil Sobotka. Nekomentoval to, že záležitostí by se měla na mimořádné schůzi zabývat ve středu 23. března sněmovna. Podnět k ní daly opoziční TOP 09 a ODS, protože existuje podezření na neoprávněné čerpání evropských dotací. Ministr financí a předseda hnutí ANO Babiš se proti tomu ohradil.

Místopředseda opoziční ODS Martin Kupka se domnívá, že se Sobotka musí ke kauze Čapí hnízdo jasně vyslovit. „Premiér nemůže provozovat pštrosí politiku a tvrdit, že počká na výsledky vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Jak zamlžovací přístup Andreje Babiše, tak nové a nové informace, které prakticky každý den vycházejí na světlo, už nepoškozují jen ministra financí, ale celou vládu, a dokonce i celou Českou republiku,“ uvedl dnes Kupka v tiskové zprávě.

Vysvětlení žádají po ministru financí kromě pravicové opozice také koaliční partneři z ČSSD a KDU-ČSL. Kauza kolem farmy nedávno znovu ožila, když se ukázalo, že úřady v minulosti za chybu při čerpání dotace při její stavbě udělily vysokou pokutu. Babiš dříve tvrdil, že úřady žádnou chybu nenašly.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Myslíte, že je Trump ,,Putinův agend"?

Proč jde podle vás na ruku Putinovi, a proč se snaží oslabit Evropu? Vždyť upřímně ona je dost slabá i bez něj - bohužel.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

4:44 Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak se vyrábí dezinformace. Tak pojmenoval aktuální z řady komentářů pro Parl…