Úvodem se Herzmann vyjádřil k tomu, co by mohlo aktivizovat nerozhodné voliče, aby přišli k volbám. "Kdyby se zvedla například migrační vlna do Evropy. Druhou věcí je, kdyby došlo v České republice k teroristickému činu spojenému s islámským radikalismem. Doufám, že z toho nic nenastane. Třetí věcí je téma Babiš. Jako příklad mohu uvést, kdyby nyní z Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) přišlo rozhodnutí o tom, zda Andrej Babiš má, či nemá vrátit dotaci poskytnutou na Čapí hnízdo," zmínil Herzmann.
Právě téma "Antibabiš" začalo podle Herzmanna u voličů rezonovat. Lidé totiž, jak tvrdí, vstřebávají informace postupně a postupně mění své postoje. "Domnívám se, že klíčovými okamžiky vytvoření současného stavu mínění o Andreji Babišovi bylo odvolání z vlády a zveřejnění odposlechů. Tyto dva faktory fungují jako nové a nadstavba k tomu, o čem se do té doby v souvislosti s panem Babišem hovořilo," dodal.
Hlavní tváří skupiny těchto Babišových protivníků je podle Herzmanna šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Což je však i zároveň slabinou tohoto tábora, neboť Kalousek patří k nejméně důvěryhodným osobnostem, dodal Herzmann.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef