Merkelová nicméně odolala tlaku svých spojenců v rámci Křesťanské a demokratické unie (CDU), aby stanovila přesnou hranici pro žadatele o azyl, kterých v letošním roce Německo eviduje 340 000. „Zároveň však musíme vzít v potaz obavy lidí, kteří se obávají o budoucnost Německa. To znamená, že značně snížíme počet přicházejících migrantů,“ prohlásila německá kancléřka včera v televizi ARD a znovu zopakovala, že stanovení horní hranice počtu migrantů nebylo součástí usnesení CDU. Projednávat se v každém případě bude na dvoudenním sjezdu strany, který začíná právě dnes v Karlsruhe.
Celý text v angličtině najdete ZDE.
Kancléřka také dodala, že v rámci strany má její snaha snižovat počet migrantů plnou podporu. V minulých týdnech Merkelová jednala s Tureckem o zesílení opatření namířených proti obchodníkům s lidmi, o zlepšení situace v uprchlických táborech v Turecku, Libanonu a Jordánsku a s ostatními partnery Evropské unie o posílení kontroly vnějších hranic. Straničtí kritici přistěhovalecké politiky Merkelové chtějí zredukovat počet migrantů ještě před volbami ve třech spolkových zemích konaných příští rok v březnu, aby tak zvýšily šance na pokračování současné vládní koalice i po parlamentních volbách v roce 2017.
Jak uvádí britský deník, Merkelová hledá také řešení na úrovni Evropské unie, kde se systém pro přerozdělování uprchlíků nesetkává s úplným pochopením. Kritici zejména poukazují na její srpnové rozhodnutí poskytovat azyl syrským uprchlíkům bez ohledu na to, jestli bylo Německo jejich první zemí v EU, do které vstoupili. Toto rozhodnutí dle jejich názoru urychlilo příliv migrantů do Německa i celé Evropy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro