Soukromníci a Svobodní u sídla Zlínského kraje zvonili budíky. Upozorňovali na největší problémy regionu

31.05.2016 17:12 | Zprávy

Zástupci Strany soukromníků a Strany svobodných občanů v čele s předsedy svých zlínských organizací Petrem Thaiszem a Tomášem Pajonkem zvolili netradiční metodu happeningu. Před sídlem krajského úřadu ve Zlíně zvonili červenými budíky. Důvod? Podle nich je za pět minut dvanáct ohledně řešení celé řady problémů a kraj s tím nic nedělá.

Soukromníci a Svobodní u sídla Zlínského kraje zvonili budíky. Upozorňovali na největší problémy regionu
Foto: Archiv SsČR
Popisek: Petr Thaisz (Soukromníci) a Tomáš Pajonk (Svobodní) při " buzení" Zlínského kraje

Červené budíky před krajským úřadem Zlínského kraje. Takovou formou upozorňovali regionální politici Svobodných a Soukromníků na nečinnost, která podle nich provází působení dosavadního vedení Zlínského kraje. Krajský šéf Svobodných Tomáš Pajonk a krajský šéf Soukromníků Petr Thaisz tvrdí, že v případě řešení mnoha věcí na úrovni krajské samosprávy je za pět minut dvanáct.

„Touto happeningovou akcí jsme chtěli upozornit na to, že je skutečně za pět minut dvanáct. Je třeba, aby se dění ve Zlínském kraji a fungování kraje probudily a začaly se řešit skutečné problémy, které kraj trápí. Společně s kolegou Pajonkem jsme předali výzvu krajským politikům a úředníkům, aby začali brát i krajskou politiku vážně,“ vysvětluje pro ParlamentníListy.cz Petr Thaisz.

Podle jeho slov poukazovali na to, že Zlínský kraj ztratil dynamiku a lidé pracující v regionu mají jednu z nejnižších mezd v České republice. „Poukázali jsme také na to, že zaměstnanců krajského úřadu je víc než praktických lékařů v kraji. Myslíme si, že kraj by vůbec měl být víc přívětivý ke svým občanům. Lidé ve Zlínském kraji si to zaslouží,“ tvrdí předseda zlínských Soukromníků.

„Zlínský kraj zaspal. Jsme poslední v mnoha ukazatelích (mzdy, počty lékařů, stárnoucí populace), což samozřejmě není vinou vedení kraje jako takového. To je dáno hlavně jeho hraniční polohou, historií a dopravní infrastrukturou,“ uvádí Tomáš Pajonk.

Krajské vedení pro řešení takových zásadních problémů prý zatím volilo jen cestu nejmenšího odporu, opakování socialismu a centralismu jiných krajů. „To ale nestačí. Proto chceme probudit jak kraj, tak jeho občany. V měsíci červnu nás čekají cestování po celém kraji a venkovní diskuse s co největším počtem lidí o tom, jak našemu kraji můžeme pomoci,“ dodává Pajonk pro ParlamentníListy.cz.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Marek Ošťádal byl položen dotaz

Co myslíte, že bude nyní s Ukrajinou?

Trump přeci dávno deklaroval, že pomoc Ukrajině omezí. Myslíte, že má Ukrajina bez USA šanci Putinovi vzdorovat? Podle mě je toto začátek jejího konce. PS: Myslíte, že se Trupmovi podaří konflikt ukončit, čímž se před volbami chvástal? A proč se o uzavření míru nikdo nesnaží, aspoň na mě to tak půso...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„My studenti máme strach,“ naříkala na Orbána a Fica. Účastník roku 1989 jí to vysvětlil

18:35 „My studenti máme strach,“ naříkala na Orbána a Fica. Účastník roku 1989 jí to vysvětlil

Vyděšená studentka přišla na besedu o 17. listopadu, kterou pořádal v Plzni Český rozhlas. Bála se, …