Špidla bude Sobotkovým šéfporadcem, do vlády nemíří

04.01.2014 6:16 | Zprávy

Bývalý premiér a eurokomisař Vladimír Špidla přijal nabídku pravděpodobného příštího šéfa vlády Bohuslava Sobotky, aby se stal jeho šéfporadcem. Špidla, který byl v užším výběru kandidátů na ministra práce a sociálních věcí, tak nakonec ve vládě nebude, napsal server iDnes.cz s tím, že cesta do vlády se tak zřejmě otevřela radnímu z Vysočiny pro sociální a rodinnou politiku Petru Krčálovi.

Špidla bude Sobotkovým šéfporadcem, do vlády nemíří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimír Špidla

"Ano, je to tak. Chci využít jeho zkušeností bývalého eurokomisaře a bývalého předsedy vlády," řekl serveru iDnes.cz k budoucímu Špidlovu působení Sobotka. Špidla, který již před časem Ministerstvo práce a sociálních věcí vedl, po dnešní večerní schůzce se Sobotkou řekl, že vyjádření k personálním otázkám ponechává na Sobotkovi. Už dříve Špidla uvedl, že ví, kdo ministerstvo povede.

Krčál uvedl, že zatím nemá žádnou další konzultaci domluvenou. Pokud by se uskutečnila, musela by být podle něho do neděle, když v pondělí má být podepsána koaliční smlouva. "Musela by být, určitě ano," řekl Krčál ČTK k tomu, jestli si myslí, že je možné, že by ho Sobotka navrhl bez další osobní schůzky. Mluvil s ním prý asi týden před Vánoci o situaci v resortu Ministerstva práce a sociálních věcí.

Sobotka se včera sešel s pravděpodobným ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a hlavním kandidátem na zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, který je prý připraven se vedení resortu ujmout. S dvojicí dalších pravděpodobných ministrů - Lubomírem Zaorálkem (zahraničí) a Milanem Chovancem (vnitro) - se šéf největší parlamentní strany viděl již na ranním grémiu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…