Spor s EU o letouny CASA je u konce díky novému zákonu o veřejných zakázkách

24.11.2011 13:07 | Zprávy

Kvůli nekorektnímu výběru dopravních letadel CASA poslala Evropská komise Českou republiku k soudu. Díky novým zákonům o veřejných zakázkách ale svou žalobu stahuje.

Spor s EU o letouny CASA je u konce díky novému zákonu o veřejných zakázkách
Foto: vpolomouc.army.cz
Popisek: Vlajka EU

Evropská komise dnes zastavila právní kroky vůči České republice, které před rokem začala podnikat kvůli netransparentnímu výběrovému řízení vojenských letadel CASA pro českou armádu.Brusel vytýkal Praze, že u zakázky za 132 milionů eur měla vypsat celosvětový tendr. Místo toho obchod uzavřela bez jakéhokoliv výběrového řízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jhe

Eva Decroix, MBA byl položen dotaz

Russák musí prohrát

Jak to chcete zařídit?Za tři roky se nic nepovedlo, jen umírání na obou stranách. Sankce nefungují, peníze už nejsou, zbrabě také ne - a vyrobit je za podmínek Green Dealu také nepůjde. Děkuji za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pročpak si Bolek netroufne na vtip o Fialovi? Holec o umělcích a penězích

22:01 Pročpak si Bolek netroufne na vtip o Fialovi? Holec o umělcích a penězích

Komentátor Petr Holec se ve svém nejnovějším textu ostře pustil do letošních Českých lvů, které podl…