„Když ministerstvo potřebuje dostavět Temelín, tak napíše prostě jen jednu větu, že nám roste spotřeba." A k tomu si prý najde nějaké pochybné statistiky. Nikoho už podle Bursíka nezajímá, že tuto stavbu by zaplatili spotřebitelé ve vyšší ceně elektřiny.
Tři čtvrtiny naši výroby elektřiny podle Bursíka tvoří fosilní zdroje a centrální výroba energie nejde s dobou a nevyužívá moderní zdroje. Proto podle něj je logickým důsledkem to, že v tomto případě se lidé snaží o decentralizaci a výrobu energie z menších obnovitelných zdrojů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav