Staneme se extraligou, sliboval v ČT šéf Národního. Ministr Balvín už prý leccos zjistil

26.08.2013 19:28 | Zprávy

Šéf Národního divadla Jan Burian prožil první srpnové dny s napětím. Ministr kultury Jiří Balvín ho odvolal první den v jeho funkci, následný den se však na přání premiéra Jiřího Rusnoka vedení opět ujal. „Je důležité, že všechny události přivedly část politiků k poznání, že tu není něco v pořádku se zavedeným systémem,“ prohlásil Burian v pořadu Interview na ČT 24.

Staneme se extraligou, sliboval v ČT šéf Národního. Ministr Balvín už prý leccos zjistil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Jiří Balvín

Po všech dramatických událostech se prý na práci ředitele Národního divadla velmi těší. „Není to lehké, ale je to čestná práce, a já doufám, že budu mít dost pokory a sil jí zvládnout,“ podotkl. Kultura podle jeho názoru hraje nezastupitelnou roli v utváření lidskosti. A celá kauza okolo Národního divadla prý ukázala, že jeho mandát je natolik pevný, aby mohl pracovat.

Herci se zachovali lidsky

Na protest proti jeho odvolání divadlo opustila řada herců. „Jsem velmi rád, že většina výborných herců se na prkna Národního divadla vrací,“ uvítal skutečnost, že situace se pomalu zklidňuje. Nevrací se však známý herec a zpěvák Richard Krajčo, scéna proto nebude moci hrát Figarovu svatbu a podle Buriana velice populární hru s názvem Richard III.

Přestože ho prý jeho odchod velmi mrzí, on sám zaujal postoj opačný a do čela Národního divadla se vrátil. „Lidsky tomu rozhodnutí věřím. Můj odchod by ale ničemu neprospěl,“ dodal. S většinou herců prý mluvil a děkoval jim, že se zachovali lidsky. Zdůraznil ale, že nikoho k odchodu nepřemlouval, jednalo se čistě o jejich osobní rozhodnutí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nem

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavského úřad dostal dopisy o velvyslanci v Německu. Vážné informace vymlčel

4:45 Lipavského úřad dostal dopisy o velvyslanci v Německu. Vážné informace vymlčel

Závažné otazníky nad duševním zdravím českého velvyslance v Německu Jiřího Čisteckého přechází Lipav…