Podle obou potíž tkví v dohodě o výběru daní. Zatímco hnutí ANO chce udržet současné zdanění nejméně do konce roku 2015, sociální demokrati prosazují okamžité zvýšení daně z příjmu a souběžné navýšení její progrese. Martin Stropnický připouští, že úspory ve státní správě, které oba politické celky prosazují, se projeví s jistým zpožděním, notabene v situaci, kdy s ustavením vlády můžeme počítat až v řádu měsíců. Přesto nevidí nutnost zvýšení daní, získání prostředků si slibuje z vnitrosystémových úspor. ČSSD se podle Romana Sklenáka „nebrání hledání rezerv, když budou, bude to jedině dobře“, ale i ty se podle něj projeví rovněž se zpožděním, tedy až v roce 2016, stejně jako úspory zmíněné Martinem Stropnickým. Proto je přesvědčen o nezbytnosti zvýšení daní. Oba dva to řekli v pořadu Události, komentáře ve vysílání České televize.
KDU-ČSL podle Mariana Jurečky navrhne pro urychlení jednání od příštího týdne schůzky expertních týmů v trojici všech jednajících bloků, na místo oddělených párových jednání, probíhajících v současných dnech.
Stanjura: Na Západ, ne na Východ!
Podle Zbyňka Stanjury, předsedy klubu poslanců ODS, by jeho strana podle očekávání „s pokračováním progresivní daně po roce 2015 určitě nesouhlasila“. Poslední koaliční vláda zavedla progresivní zdanění coby prozatímní opatření na dobu tří let. Předseda Stanjura by naopak přivítal její ukončení s předstihem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jma