Stanjura doškrtá a předloží rozpočet příští týden

01.02.2022 12:36 | Zprávy

Jednání o státním rozpočtu na letošní rok by dnes měla být na schůzce předsedů vládních stran uzavřena a kabinet by měl rozpočet schvalovat příští týden. Na dotaz ČTK to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Stanjura doškrtá a předloží rozpočet příští týden
Foto: CNN Prima NEWS
Popisek: Zbyněk Stanjura

Cílem vládní koalice je schválit rozpočet do konce března s úsporami na výdajové straně za 80 miliard korun. O návrhu rozpočtu jednotlivých ministerstev jednali v pondělí do pozdního večera ministři. Stanjura v neděli řekl, že letošní rozpočtový schodek by mohl být pod 280 miliard korun. Je to zhruba o sto miliard méně, než navrhovala minulá vláda tehdejšího premiéra Andreje Babiše (ANO).

Ve středu ráno by se nad návrhem měla sejít tripartita. Předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula si v pondělí stěžoval, že odboráři návrh rozpočtu od kabinetu k prostudování zatím nedostali.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Plán na zrychlení Green Dealu

Vážně něco takového EK plánuje? To už úplně zešílela? A jaká je šance, že se jí to nepodaří, a je vůbec nějaká naděje, se GD podaří ještě rozumně přehodnotit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„A selže mi pistole.“ Plukovník Zelinka s narážkami narazil

15:05 „A selže mi pistole.“ Plukovník Zelinka s narážkami narazil

Plukovník Ivo Zelinka na sociálních sítích reagoval na prohlášení Elona Muska, že je čas, aby USA op…