Starosta Valašského Meziříčí: Systém vyplácení sociálních dávek je třeba přehodnotit

12.10.2015 10:59 | Zprávy

Robert Stržínek (ANO) je přesvědčen, že nové vedení přineslo řadu pozitivních změn. Vyřešit ale stále musí spoustu palčivých problémů včetně nárůstu počtu bezdomovců a neutěšený stav některých ubytoven. Radnice sice již vytvořila řadu nových pravidel a aktuálně připravuje koncepci sociální práce a sociálních služeb. Jaké budou ale další kroky? A v čem vůbec vidí příčinu současného stavu? Řeč přišla také na téma segregace romských žáků ve školách. A nejen na to...

Starosta Valašského Meziříčí: Systém vyplácení sociálních dávek je třeba přehodnotit
Foto: archiv starosty
Popisek: starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek (ANO)

Od posledních komunálních voleb uplynul již rok. Co se za vašeho působení ve Valašském Meziříčí změnilo?

Nebojím se říci, že spousta důležitých věcí. Podařilo se vyřešit tři ze čtyř zásadních kauz našeho města. Složitý právní spor týkající se bytových domů Stínadla, koupě strategického pozemku pro výstavbu integrovaného dopravního terminálu v areálu Křižanovy pily a je také vyřešena kauza společnosti CZT. Dnes již tedy naše město vlastní teplovodní soustavu v hodnotě 150 mil. Kč. Na městských stránkách zveřejňujeme smlouvy a faktury, spustili jsme SMS infokanál a rubriku Napište nám. Dokončujeme investiční akce započaté v minulém volebním období a jsme úspěšní v čerpání a realizaci dotačních projektů. Pevně věřím, že na dobré cestě je i řešení poslední vážné kauzy – soudního sporu se společností Skanska, týkající se novostavby krytého bazénu.

Jak jste si povzdechl pro naše stránky, Valašské Meziříčí se stává rájem bezdomovců. Proč se problém s bezdomovci tak rozmohl?

Jsme významným dopravním uzlem, takže problém bezdomovectví se nás logicky týká více než jiných měst obdobné velikosti. Větší počet bezdomovců v našem městě lze přičíst i tomu, že zde dříve fungovaly velké podniky, které se privatizovaly, následně rušily, zavíraly se podnikové ubytovny a lidé, kteří zde žili, mnohdy přišli o práci i o bydlení. Ubytovny na území našeho města zůstaly. Bydlí v nich lidé, kteří v podstatě nemají kam jít. V poslední době se rovněž setkáváme s mladými lidmi žijícími na ulici, kteří nemají rodinné zázemí. Jsou po propuštění z výchovných ústavů, dětských domovů, přibývají lidé v seniorském věku, kteří díky zadlužení přišli o střechu nad hlavou. Tedy příčin většího počtu osob bez domova v našem městě je mnohem více. Nová koncepce sociální práce a sociálních služeb, na které právě začínáme pracovat, se tomuto problému bude intenzivně věnovat.

Nemůže lidem pomoci s bydlením obec? Máte nějakou vlastní koncepci, jak pomoci lidem v sociálně tíživé situaci?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kateřina Synková

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

20:37 Přišel Fiala, vyletěly potraty. Propad porodnosti po vakcíně. Sněmovna se otřásala

Premiér Fiala se na podzim smál, když poslanec Vladimír Zlínský vznesl interpelaci, zda vláda nějak …