„Projekt je ve své podstatě důležitý, spadá do elektronizace zdravotnictví a navíc by pomohl odhalit špatné hospodaření uvnitř sektoru," vysvětlil Boris Šťastný význam projektu, jehož existence je nyní ohrožená. Dá se ještě zachránit? „Nyní nezbývá nic jiného než koupit zbylé akcie za pořizovací cenu 1000 korun za kus. Pokud se nepodaří najít rozumné řešení s vlastníkem, nezbývá nic jiného, než projekt opustit."
- SLEDUJEME: Kauza IZIP
Je IZIP vytunelovaná?
Poslední dobou rapidně klesl počet zaměstnanců firmy IZIP, což vyvolává podezření, že jde o tunel na spřátelené firmy. „To se teprve ukáže, chtěl bych se vyhnout tvrdým soudů. Na většinu služeb si IZIP objednává subdodavatele, což ale nemusí nutně znamenat něco špatného. Každopádně ale bude potřeba zanalyzovat v šechny smlouvy, řada jich je uzavřena do roku 2014," uvedl Šťastný v pořadu.
Europoslanci Miroslav Ouzký a Milan Cabrnoch dva dny před transakcí převedli své akcie neznámé švýcarské firmě, což je postup minimálně nestandardní. „Není třeba z toho dělat ještě větší politiku," domnívá se ale Šťastný, „Správní rada dělá vše pro to, aby se projekt dostal pod kontrolu. Dnes je zbytečné hledat záminky pro odvolání kohokoli. Já nikdy nikoho nevyzýval k odvolání, nicméně celá záležitost rozhodně nedělá dobré jméno ODS. Konání europoslanců nepokládám za standardní, co se týče vlastníků firmy," uzavřel Šťastný.
Čtěte více:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: aš