„Průvodním jevem každé vyšetřovací komise je, že nic nevyšetří,“ začal sarkasticky Šťastný s tím, že to nemyslí nijak zle. Sněmovní vyšetřovací komise může vyšetřit cokoliv, co Sněmovnu zajímá,“ dodal. „Nikdy jsme neměli od těchto závěrů přehnaná očekávání a dnešek to potvrdil,“ zmínil. K velké většině úniků dochází podle jeho slov po zahájení trestního stíhání, kdy do něj může obhajoba, můžou si texty kopírovat.
Šťastný podotkl, že k individuálnímu selhání v kauzách úniků ze spisu může dojít i mezi státními zástupci. „Myslím si ale, že riziko, že informace unikají ze státních zastupitelství, je minimální,“ podotkl Šťastný. „Chceš-li informace z trestního spisu, běž za obhájcem, říkalo se dříve,“ vzpomněl Šťastný na svou novinářskou praxi, kde mu v té době takto radili starší kolegové. Domnívá se, že informace tak převážně unikají od této skupiny lidí. Šťastný následně dodal, že se nedomnívá ani to, že by neexistovala trestní odpovědnost státních zástupců. Neměly by se tak podle něj měnit věci, které fungují.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef