„Národe, oslavuj, zemřel nepřítel lidu!“ Tato výzva visela na internetových stránkách Mladých komunistů a týkala se Václava Havla. Naopak předseda KSČM poslal kondolenci do KLDR ke smrti Kim Čong-ila se slovy: „Vážili jsme si jeho obětavé práce pro blaho korejského lidu, pro zajištění bezpečnosti KLDR a pro mírové sjednocení Korejského poloostrova.“
„Vaši výzvu, kterou si mohl každý přečíst na internetu, odsuzuji a považuji za největší nehoráznost naší nové svobody, kterou nám pomohl vybojovat právě náš první československý a později český president Václav Havel,“ odsuzuje především výroky Mladých komunistů poslanec za Věci veřejné Jiří Štětina.
„Patřím ke třem nejstarším členům našeho parlamentu a pamatuji si vše, čím začalo více než čtyřicetileté období diktatury všehoschopných komunistů a jejich přisluhovačů,“ vysvětluje svoji iniciativu Štětina. Zdůvodňuje to i tím, že jeho voliči by se ho pak mohli ptát: „Přeješ si únor 1948?“
„Naši soudruzi, bez rozdílu věku, se tedy opět projevili, shodou okolností při úmrtí dvou naprosto rozdílných osobností. Václav Havel nebyl nepřítel lidu a sluha USA, NATO, Izraele, sudetských Němců, jejich výzva k národní oslavě nebyla vyslyšena. Náš pan president byl humanista, demokrat a zasloužil se velkou měrou o to, že právě totalitní komunistický režim v listopadu 1989 padnul bez jediného výstřelu a bez potrestání těch, kteří totalitě sloužili,“ obhajuje exprezidenta Havla. Podle něj tato scéna dokazuje, jakým nebezpečím je KSČM.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan