„Jsem rád, že už je konec, neustále se tu o tom diskutovalo,“ oddechl si starosta Tanvaldu Petr Polák. Sám přitom již v minulost obviněného označil za slušného muže, který by nikdy úmyslně nezabil. „Jsem rád, že jsem měl pravdu,“ řekl Lidovým novinám.
Místní Romové jeho pocity nesdílí. Stěžují si, že policie k vyšetřování přistupovala jednostranně, protože odmítla při rekonstrukci případu přihlédnout k svědectví bratra zastřeleného Patrika, kterého střelec lehce zranil. Toto nařčení však místní státní zástupkyně Lenka Bradáčová odmítá.
„V rámci svého vyjádření postřelený muž sdělil, že nikdy nikoho nepotkal a že u žádné střelby ani konfliktu nebyl,“ obhajuje závěry policie Bradáčová, která navíc odmítla potvrdit spekulaci, že policie k výslechu Patrika při rekonstrukci nepřihlédla.
Její strohé vysvětlení však stále připouští, že střelbě předcházelo intenzivní napadení bratrů Tatárových ze strany střelce. O tom, jestli byla obrana Jana S. přiměřená, by policie měla rozhodnout do tří měsíců.
Holomek žaluje policisty ze zpackaného zásahu
Výsledek šetření se kromě místní komunity Romů nelíbí ani Společenství Romů na Moravě. Jeho předseda Karel Holomek kvůli němu tento týden podal trestní oznámení za čin vraždy. To však Bradáčová již smetla ze stolu – vraždu totiž její útvar již vyloučil.
Holomkovou poslední nadějí na úspěch tak zůstává druhé oznámení. V něm žaluje policisty, kteří údajně v loňském roce v děčínském bytě uklidňovali paralyzátorem Roma, který podle Holomka trpěl schizofrenií a slabým srdcem. Muž po několika dnech zemřel, zřejmě v následku policejního zásahu.
Policisté pochybení odmítají, paralyzátor údajně při zásahu vůbec nepoužili. Za pravdu jim dává i patologický posudek zemřelého Roma, podle kterého muž skonal přirozenou smrtí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: qot