„Na první pohled to může vypadat velmi sympaticky. Společnost bude podporovat výchovu budoucích plátců do našeho sociálního systému. Koneckonců to tak odůvodňuje i ministryně Marksová,“ píše Kalousek s tím, že když zaplatí nižší sociální pojištění, zbude jim více peněz na děti, budoucí plátce daní a odvodů.
„Problém je, že by toto opatření mohlo být účinné pouze v zadrátovaném státě s uzákoněnou stoprocentní pracovní povinností, jako bylo komunistické Československo,“ dodal. Podle něj je problematické zajistit, aby veřejná podpora byla směřována vůči plátcům do našeho systému a nikoliv do systému jiné země, popřípadě, aby nebyla podporována výchova adresátů sociálních dávek.
„Obávám se, že nápad má svou inspiraci v předlistopadových dobách. Takže k tomu chybí ještě taková drobná opatření jako například vystoupit z schengenského prostoru, zadrátovat hranice a zavést centrálně plánovanou ekonomiku,“ dodal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef