Hned na úvod Jindrák konstatoval, že dnešní situace v Sýrii připomíná karibskou krizi z roku 1962, kdy svět stál na pokraji jaderné války. „Spor o to, kdo teď použil v Sýrii chemické zbraně, je třeba vyšetřit. Co se týče pozice pana prezidenta, tak ta je jasná. Totiž ta, že je třeba vyjednávat a vyjednávat a válečné řešení je až to poslední,“ uvedl Jindrák.
Bez ohledu na to, kdo chemické zbraně v Sýrii použil, je však tento krok třeba odsoudit.
Pár slov padlo i k vydání Jevgenije Nikulina do Ruska. Prezident Miloš Zeman dal jasně najevo, že byl proti vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA. Česká republika se tímto krokem možná zapletla do vnitropolitického amerického boje, což Zeman nepovažuje za šťastné. Jindrák dodal, že nešťastné bylo především to, jak se Hrad dozvídal o vydání Nikulina do Ruska.
„Problémem spíš než obsah byla ta forma. V tom, jak jsme se dozvídali o rozhodnutí pana Pelikána. My jsme se to dozvěděli z Twitteru novináře Respektu Ondřeje Kundry. Já bych si sám za sebe dokázal představit, že ta komunikace směrem k Hradu mohla být otevřenější a rychlejší,“ uvedl Jindrák.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp