Jako první na certifikaci značky upozornil Jörg Meuthen, předseda krajně pravicové politické strany Alternativa pro Německo. Ten na sociální sítí Twitter sarkasticky napsal, že žádná islamizace neprobíhá – ani Německa, ani Evropy. „Je to jen čirá náhoda, že je tato známá značka čokolády nově certifikována jako halál,“ doplnil.
Jeho příspěvek spustil bouřlivé rakce u desítek uživatelů. V návaznosti na Meuthenovo upozornění zaplavily sociální síť příspěvky označené #Boycotttoblerone (bojkotujte Toblerone). „Pokud je to halál, už se toho nikdy nedotknu. Čistě z principu,“ napsal jeden z uživatelů.
Bojkot je hloupost, reagovali jiní uživatelé poukazují na to, že mezi požadavky na označení halál patří především dodržování základů hygieny a absence některých dílčích surovin, například alkoholu nebo vepřového. „Bojkot Toblerone je směšný. Alespoň však zbude víc čokolády pro nás,“ napsal jeden z nich na Twitteru.
Společnost Mondelez, jež Toblerone vyrábí, potvrdila televizi CNN, že certifikát opravdu obdržela v dubnu. Recept se ale prý nezměnil. „Certifikace není důsledkem jakékoli změny v tradiční a originální receptuře Toblerone,“ sdělila firma v prohlášení. Kromě Toblerone jsou držiteli halál certifikátů například i značky Kit Kat, Snickers nebo Twix.
Halál je kritizován mezi veřejností především za způsob rituální porážky zvířat. Zvířata se totiž při ní musejí položit na zem směrem k duchovní stavbě Kába a nechat vykrvácet.
Původní text ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab