Do Německa v loňském roce dorazilo více než milion uprchlíků ze zemí Blízkého východu a Afriky. Mnozí z nich stále setrvávají v azylových centrech, kde mají ubytování i stravu zadarmo. Úspěšní žadatelé o azyl mají následně právo na příspěvek na bydlení a různé sociální benefity. Částky, které dostávají, obvykle nejsou nijak závratné a stačí v podstatě jen na základní životní potřeby. Jak však ukazuje příklad devětačtyřicetiletého syrského uprchlíka Ghazia A., někdo si žije přímo královsky.
Syřan uprchl ze své země v loňském roce a na cestu do Evropy vzal i všechny své čtyři manželky a dvaadvacet společných dětí. Celá rodina se dostala do Německa, kde má zajištěnou skutečně nadstandardní péči v podobě 360 000 eur ročně. Podle islámského práva může mít muž až čtyři manželky do té doby, dokud je dokáže uživit. Německé právo ovšem mnohoženství neuznává, tak si musel Ghazia A. vybrat pouze jednu „hlavní“ choť.
Celý text v angličtině je ZDE.
S touto ženou a pěti dětmi nyní žije muž ve městečku Montabaur v Porýní-Falci, zatímco ostatní tři manželky pobývají v sousedních obcích vzdálených ovšem i několik desítek kilometrů. Doma v Sýrii pracoval devětačtyřicetiletý muž v půjčovně automobilů, ale od příchodu do Německa žádné zaměstnání nemá. „V našem náboženství je mou povinností navštěvovat své rodiny a trávit s nimi společný čas,“ vysvětluje Ghazia A. svoji situaci.
Vysoké sociální příspěvky rozvětveným muslimským rodinám nejsou v západních zemích Evropy ničím výjimečným. Přesto je zmiňovaných 360 000 eur v tomto ohledu patrně rekordní částka, která nebude jen tak překonána. Loni na podzim nicméně informoval britský deník Daily Mail o rodině nezaměstnaného osmapadesátiletého muslima Mohammeda Salima, který na svoji manželku a jedenáct dětí pobírá 25 000 liber ročně.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro