Petříček v rozhovoru zopakoval, že Česko je schopné se o sirotky postarat. Uvedl, že je pro děti lepší, když budou vyrůstat v naší vlasti než v uprchlických táborech pod vlivem radikálů. Co je však problémem, je to, že sirotci zatím nebyli v Řecku nalezeni. „Pro mě je důležité, abychom se postavili čelem k dětem, které jsou postižené válkou a mají status uprchlíka. Je rozdíl mezi nelegálním migrantem, který odchází jen proto, že chce jít za lepším, a uprchlíkem podle mezinárodního statusu, který utíká proto, že je ohrožen na životě. I to jsme si připomínali v souvislosti s kindertransporty. Myslím, že kdyby děti neodjely do Británie, tak velká část z nich by válku nepřežila,“ uvedl Petříček.
Původní text ZDE.
Podle jeho slov bychom vskutku měli vůči takovýmto lidem projevit solidaritu a dělat to, co je v jejich nejlepším zájmu. „Postavit se k tomu čelem a neříkat, že se ve světě nic neděje. Těch konfliktů i v našem okolí je celá řada. Jeden z nejbližších je na Ukrajině, kde se také snažíme pomáhat – třeba tím, že organizujeme tábory v zemi tak, aby alespoň na chvíli mohly děti odjet z těch konfliktních zón. Jestli se nepletu, tak je to asi druhý nebo třetí rok a na aktuální projekt dáváme asi pět milionů korun,“ podotkl Petříček. Co se týče Řecka, tam se čeká na odpověď ze strany řeckých úřadů. „Bez součinnosti řeckých úřadů se ta věc řešit nedá. Pokud je najdou, tak myslím, že naše společnost je schopná se o ně postarat,“ dodal. Závěrem tohoto tématu pak Petříček uvedl, že je zřejmé, že migrační vlna v Evropě je pod kontrolou. „Nemyslím si, že nám hrozí bezprostřední riziko. Naše vláda pracuje i na tom, abychom takovým hrozbám předcházeli,“ uvedl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef