Týká se to i českých a slovenských rodin žijících v Anglii, kterým již byly děti odebrány. Nebezpečí podle ní je ale i u nás. Navíc český stát českým občanům, konkrétně Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo zahraničních věcí, nepomáhá a myje si ruce. Naopak Slovensko ano a mnohé děti tak už zachránilo.
Justice for Families je občanské sdružení, které pomáhá rodinám před tím, aby jim sociální pracovnice odebíraly a fakticky odcizily děti a „prodávaly“ je pěstounům a adoptivním rodičům. Juvenilní justice je systém, který má v teorii hájit práva dětí a mladistvých, aby nevyrůstaly v rodinách, které by je týraly. V praxi ale funguje často opačně, kdy jsou děti vyrvány z milujících rodin a pak dávány k adopci či pěstounské péči a biologičtí rodiče je už nikdy nespatří.
V roce 1989 byla OSN přijata Úmluva o právech dítěte a signatářské státy se zavázaly v jejím rámci změnit legislativu. Tento dokument ale „obchodníci s dětmi“ dle Boddingtonové zneužili k odebírání dětí od milujících rodin. V roce 1989 byl tedy ve Spojeném království přijat Children Act, na jehož základě se odebírají děti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík