Hackeři se k účtům mnoha společností a osobností dostali za pomoci zneužití účtů zaměstnanců Twitteru. Kromě nesčetných finančních škod útok přinesl i další zajímavost. Podařilo se totiž pořídit snímek obrazovky interního nástroje používaného kompromitovaným účtem zaměstnance Twitteru pro přístup k profilům uživatelů.
Potvrdilo se tak, že sociální síť využívá interního nástroje, který zaměstnanci používají na moderování uživatelů. Na některé účty tak mohou moderátoři Twitteru použít „blacklist“ na vyhledávání či na zobrazování některých lidí či příspěvků v trendech, tedy nejvíce viditelném místě.
Pokud zaměstnanci Twitteru funkce využijí, potlačí se zobrazovaný obsah daného uživatele a příspěvky již nejsou dobře dohledatelné.
What's the "trends blacklist" and "search blacklist," @twitter? pic.twitter.com/vxH9kh30yF
— Allum Bokhari (@LibertarianBlue) July 16, 2020
Mnoho lidí též kromě toho, že se můžete dostat na „černý seznam“ Twitteru, upozorňuje na to, že možnost zaměstnanců Twitteru zveřejnit jakýkoli příspěvek na stránce jakékoli firmy či osobnosti může mít dalekosáhlé následky.
To právě potvrdil i onen hackerský útok, jemuž se nevyhnuly účty Jeffa Bezose, Elona Muska, Kanyho Westa, Mika Bloomberga a dalších s celkem více než 300 miliony sledujících.
„Rozhodli jsme se vrátit něco zpět naší komunitě. Podporujeme bitcoin a jsme přesvědčeni, že byste měli také,“ mohli se lidé dočíst na účtech těchto lidí s výzvou, že pokud zašlou kryptoměnu bitcoin, vrátí se jim v dvojnásobném množství.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rak