Taková jiná turistika: Lidé se jezdí dívat do imigrantské čtvrti v Bruselu, kde je nezaměstnanost až 50 procent

10.02.2016 14:40 | Zprávy

Bruselská čtvrť Molenbeek, která byla po listopadových atentátech v Paříži médii označena za džihádistické doupě, se vrací k normálnímu životu. Opět sem přijíždí turisté, a to možná ještě v hojnější míře než dříve. Jsou totiž zvědaví. Z Molenbeeku byl totiž mimo jiné strůjce teroristických útoků Abdelhamid Abaaoud. Píše to server Lidovky.cz.

Taková jiná turistika: Lidé se jezdí dívat do imigrantské čtvrti v Bruselu, kde je nezaměstnanost až 50 procent
Foto: Jan Rychetský
Popisek: České velvyslanectví, vlajky na půl žerdi

Výlohy obchodů zde opanovávají hidžáby a abáji, v obchodech s potravinami jsou datle a arabské limonády. A to je Molenbeek čtvrtí, která je z evropské čtvrti belgické metropole vzdálena asi 20 minut chůze. 

Původní text ZDE.

Podle padesátileté učitelky francouzštiny Ariane, která ve čtvrti pracuje, se situace normalizuje a ona sama se v oblasti cítí bezpečně.

„Populace Molenbeeku je v rámci Bruselu nejmladší a druhá nejchudší. Nezaměstnanost mladých tu přesahuje 30 procent a v některých částech čtvrti může dosahovat až 50 procent,“ konstatoval mluvčí radnice Mustafa Er. A právě před radnicí se po pařížských útocích sešly tisíce lidí, aby řekly své ne terorismu. O no-go zónu, kam se neodvažuje vstoupit policie, se však nejedná. „Žádné zóny, kde by neplatilo právo, tu nemáme. Policie chodí do všech částí a v jakoukoliv hodinu,“ uvedl. 

Od té doby bylo v ulicích více policistů, byla vytvořena úřednická buňka upozorňující na jednotlivce a místa spojená s islámským radikalismem a byla posílena prevence. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poslední Vánoce premiéra Fialy. Stonjeková tvrdě o vládě

16:55 Poslední Vánoce premiéra Fialy. Stonjeková tvrdě o vládě

Publicistka Karolína Stonjeková rozehrála hru barev. Nemůže se nabažit myšlenky, že letošní Vánoce j…