Warrenová spustila hned začátkem ledna. Ve svém textu pro ČasopisArgument.cz Perkner uvádí, že její kandidatura málokoho překvapuje. Těší se prý velké popularitě díky svým reformním názorům na roli státu v řízení hospodářství a při ochraně spotřebitelů. A také díky několikaletým osobním útokům ze strany Donalda Trumpa.
„Její příznivci ji vidí jako ‚zastánkyni zájmů prostých lidí, inteligentní, důvěryhodnou, výmluvnou a progresívní‘,“ dodává Čechoameričan Perkner, podle kterého lze předvídat, že naději na prezidentské vítězství v roce 2020 bude mít právě demokratický nebo nezávislý kandidát, jehož názory budou zásadně odmítat ideologii trumpismu.
Podle Perknera se dlouhodobá strategie demokratů a každého z jejich kandidátů před primárními volbami proto zjevně zaměří nejen na stranickou základnu, ale i na následující skupiny potenciálních voličů: „Na ‚ideologickou levici‘, nejmladší generaci (narozenou v letech 1982 až 2004), Afroameričany, Hispánce a Američany asijského původu,“ míní.
„Nespornou výhodou Elizabeth Warrenové bude skutečnost, že přes padesát procent příznivců těchto skupin jsou ženy – s výjimkou ‚ideologické levice‘, kde převládají muži,“ poznamenal s tím, že to by ovšem skýtalo výhodu i ostatním potenciálním kandidátkám, včetně senátorek Kamaly Harrisové, Amy Klouboucharové a Kirsten Gillibrandové.
Perkner zmínil v kostce i životopis Warrenové. Vyrůstala v Oklahoma City jako nejmladší ze čtyř sourozenců, což jí prý poučilo, jak „bojovat o sesterská práva“. Její dnešní sociální cítění zase formovaly existenční nezdary jejích rodičů, kdy její rodina závisela pouze na minimální mzdě její matky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab