Dodání vozidel potvrdil ČTK mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek. Firma armádě dodala také dvě pracoviště štábů jako doplněk k velitelsko-štábním vozidlům.
Nákup vláda schválila v roce 2015. Vojáci mají dostat šest velitelsko-štábních strojů a 14 vozidel ve spojovací verzi. První etapa předávání vozidel dnes skončila na základně ve Štěpánově. Firma tím splnila podmínky smlouvy pro dodávky v letošním roce.
„Vzhledem k tomu, že proces kontroly dosud předaných vozidel probíhá bezproblémově, a vzhledem k tomu, že k dnešnímu dni je v různém stadiu rozpracovanosti již dalších sedm vozidel, je reálný předpoklad dodržení závazků vyplývajících z této smlouvy i v roce 2020,“ uvedl Čírtek. Kromě zbývajících vozidel firma příští rok dodá armádě také čtyři pracoviště štábu. Zahájení další etapy předávání pandurů je plánováno na duben.
„Úspěšnému předání vozidel předcházelo absolvování rozsáhlého komplexu testů v podobě podnikových a kontrolních zkoušek u akreditovaných zkušeben i vojskových zkoušek ve výcvikových prostorech a opravárenských základnách Armády ČR, jejichž realizace trvala bezmála 11 měsíců," uvedl Čírtek. Každá etapa procesu zkoušek byla podle něj hodnocena jako vyhovující, a zkoušky se tak nemusely zastavovat ani opakovat.
Tatra Defence Vehicle se specializuje na vývoj, výrobu, generální opravy a modernizace převážně obrněných a speciálních vozidel pro domácí i zahraniční zákazníky. Do jejího portfolia patří například výroba, údržba a opravy vozidel Pandur II. Zabývá se například také vývojem a produkcí obrněných vozidel využívajících podvozky Tatra nebo se společností Tatra Trucks spolupracuje na výrobě obrněných vozidel typu Titus.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp