Řidiči taxi by navíc nemuseli podstupovat zkoušky z místopisu. Sdružení českých taxikářů navržené změny vnímá jako „šité na míru nadnárodním korporacím“.
Předseda sdružení Petr Polišenský dnes ČTK sdělil, že protest se má konat 8. dubna v Praze, a to společně s polskými a španělskými taxikáři. Loni nespokojení taxikáři v hlavním městě několikrát protestovali proti alternativním přepravcům a přístupu státu vůči nim.
Stát chce změnou zákona umožnit větší využití moderních technologií v taxislužbě a zároveň vyrovnat podmínky pro klasické taxislužby a alternativní přepravce.
„Je naprosto evidentní, že vláda i česká politika opět zradila české podnikatele a opět kope za nadnárodní korporace s vysokým diplomatickým krytím. Je také již naprosto evidentní, že novela silničního zákona přes veškeré krásné řeči o narovnání podnikatelského prostředí a deregulaci je šita na míru nadnárodním korporacím, které potřebují vysokou míru fluktuace pracovní síly v taxislužbě,“ uvedl Polišenský. Nadnárodní firmy podle něj potřebují, aby povolání řidiče taxislužby mohl vykonávat kdokoliv včetně levné pracovní síly z východu, „vše pod pláštíkem takzvané digitalizace ekonomiky“. Vládní novela pouze legalizuje černé taxikáře, tvrdí zástupci tradičních taxislužeb.
Sdružení požaduje stažení navrhované novely a žádá úřady ke spolupráci na novele, která zohlední skutečné potřeby taxislužby a bude v zájmu českých občanů. „Požadujeme okamžitou reakci příslušných orgánů, které musí konečně vymáhat právo v této zemi. To se dá udělat jediným způsobem – neprodleným vypnutím aplikací Uberu a Taxify,“ uzavřel Polišenský.
Výhrady k novele má i společnost Taxify nebo Praha. Nyní směřuje norma do Parlamentu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp