„Česká republika se v 90. letech silně drala do EU a z EU později velmi profitovala. To vyžaduje solidaritu – i v uprchlické otázce… Pro nás v Německu není srozumitelné, pokud země s deseti miliony obyvatel nepřijme... Kolik? Čtyři tisíce uprchlíků?“ řekl Kinkel.
V Berlíně vystupují z pozice morální arogance a nadřazenosti
ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o slovech Kinkela myslí. Drtivá většina politiků jeho slova odsoudila jako arogantní s tím, že Německo samo způsobilo imigrační krizi a nemělo by se k nám chovat stejně jako za protektorátu, a připomínají, že z našeho vstupu do EU profitovalo především samo Německo, které našlo odbytiště svého zboží a levnou pracovní sílu.
Předseda hnutí ANO a vicepremiér Andrej Babiš na dotaz neodpověděl.
„Z našeho vstupu silně profitovala i EU a zejména Spolková republika Německo. Velká část Němců včetně části elit se vůbec neorientuje v situaci v nových zemích EU. Nerozumějí našim argumentům, protože je vůbec nechtějí slyšet. Výjimkou je Bavorsko, kde postoje CDU a KDU-ČSL jsou velmi blízké. V Berlíně vystupují z pozice morální arogance a nadřazenosti, aniž jsou schopni empatie. Navíc my solidární jsme,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz předseda KDU-ČSL a vicepremiér pro vědu Pavel Bělobrádek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík