To každý vidí! Stanislav Křeček velmi kriticky k uprchlíkům. Kvůli slovům Rychetského

01.08.2019 20:59 | Zprávy

Někdejší poslanec za ČSSD Stanislav Křeček se pustil do polemiky s předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským. Ten v rozhovoru pro Lidové noviny prohlásil, že se hroutí politický systém a získávají navrch lidé, kteří politicky vydělávají na šíření strachu. Křeček prohlásil, že se politický systém opravdu hroutí, ale podle něj na tom nesou vinu politici, kteří žijí odtržení od obyčejných lidí. Vysvětlil také, proč považuje strach lidí z migrace za oprávněný.

To každý vidí! Stanislav Křeček velmi kriticky k uprchlíkům. Kvůli slovům Rychetského
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zástupce Veřejného ochránce práv Stanislav Křeček

Křeček dal na sociální síti Facebook Rychetskému za pravdu v tom, že se politický systém rozpadá. Jen oponoval, že se rozpadá proto, že dnes řada politiků žije odtržená od obyčejných lidí.

„Kdo reprezentuje tramvajáka, železničáře nebo prodavačku, kteří nemohou zaplatit přiměřený byt? Část politického spektra poradí více a lépe pracovat, být více úspěšní, a jiná část je pošle pro sociální dávku? To je reprezentace? Kdo reprezentuje ty, kteří se bojí chodit v noci do částí svých měst a obcí a nechtějí, aby ty se měnily ve vyloučenou lokalitu? Kdo reprezentuje ty, kteří se již nechtějí dívat na to selektivní uplatňování práva, na ono ‚uhýbání očima‘, aby odpovědní neviděli nezákonné přešlapy těch, kterých se nechtějí dotknout z důvodu jakési korektnosti?“ zeptal se Křeček v textu, který vyšel také v Lidových novinách.

Uznal také, že lidé mají obavy, jak bude v budoucnu vypadat jejich svět. Křeček však tyto obavy považuje za oprávněné. Lidé prý vidí, že do Evropy přicházejí uprchlíci a migranti, kteří se často vůbec nechtějí přizpůsobovat naší kultuře a tomu, jak v Evropě žijeme. A to je problém.

„I obyčejní občané vidí, že do zemí kolem nás přicházejí lidé, kteří mají jiné představy o lidských právech, svobodách a povinnostech, než na základě našich listin a deklarací máme my. A že jejich individuální nárokovost daleko převyšuje nejen ochotu, ale zejména schopnost tady s námi žít. Jen to našim lidem nikdo nechce otevřeně říct. Každý má samozřejmě právo žít po svém, ale zjevný problém je přece v tom, že toto právo je upíráno nikoliv příchozím, ale spíše zdejším. Lidé jsou peskovaní z porušování lidských práv, i když usilují o tak samozřejmé věci, jako je dostat dítě na lepší školu, získat zaměstnance do svého podniku a nájemníka do svého bytu nebo domu podle svých představ,“ kroutil hlavou Křeček.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ivan Adamec byl položen dotaz

Souhlasíte s tím, že dopravní infrastruktura je páteří ekonomiky?

A co mě zajímá ze všeho nejvíc je, proč se u nás stavby nových úseků dálnic, ale i třeba opravy silnic tak vlečou? Je jedno, kdo je u vlády, ten problém trvá už roky. I třeba sousední Polsko je na tom líp a myslím, že jsou na tom líp min všechny státy EU nebo minimálně na tom není žádný hůř.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Slyšel jsem ji na konferenci, smutné.“ Jourová nově poradkyní Pavla i prorektorkou. Lidé nemlčí

12:06 „Slyšel jsem ji na konferenci, smutné.“ Jourová nově poradkyní Pavla i prorektorkou. Lidé nemlčí

Jmenování Věry Jourové prorektorkou Univerzity Karlovy vyvolalo na sociálních sítích vlnu reakcí, ča…