„Vláda předvádí něco, co jsme nezažili,“ začal Petr Holec svůj pořad ŽIVĚ zostra.
„Programové prohlášení změnila bez toho, aniž by požádala o důvěru zbytek Sněmovny,“ pokračoval a dodal, že je to vůbec první vláda, která mění své programové prohlášení. Podle Holce ho neměnila ani Špidlova vláda kvůli povodním, ani ta Babišova kvůli covidu.
Někteří členové ODS a vládní koalice prý chtěli žádat o důvěru Sněmovnu, ale Petr Fiala to prý zakázal.
Pak už Holec jmenoval jen některé body, které byly změněny.
„Mění se důchody, vláda vypustila daňovou brzdu, to znamená, že se chystá na zvyšování daní,“ zmínil Holec s tím, že ministr financí Stanjura chce třetinu úspor hledat v daních a určitě je tedy nebude snižovat, naopak.
„Kantoři byli obětovaní. Slibovaných 130 % průměrné mzdy vylítlo komínem,“ zhodnotil moderátor další předvolební slib vládní koalice.
Petr Holec ale na druhou stranu avizoval, že souhlasí s tím, že důchodový systém má málo peněz a potřebuje změnu. O to ale podle něj nyní nejde. Jde o to, jakým způsobem se to prosazuje, tedy ve stavu legislativní nouze.
„A to vše za situace, kdy Stanjura říká, že ty peníze na to v rozpočtu má,“ nechápe Holec.
V dalším průběhu pořadu Petr Holec zmínil změnu postojů představitelů vládní koalice a konfrontoval jejich předvolební sliby s tím, co nyní předvádějí, včetně zvyšování daní, snižování zadlužení atd.
„Jak to hodnotí Češi?“ zeptal se pak a předložil několik průzkumů veřejného mínění.
Dvě třetiny tázaných na základě Holcem předloženého průzkumu nevěří tomu, kam Petr Fiala vede Českou republiku.
A jak je na tom podle dalšího průzkumu Petr Fiala v porovnání s ostatními státníky? V důvěře občanů je mezi nimi na předposledním místě. Za ním je jen Kim Čong Un, demonstroval Holec na dalším průzkumu.
Řeč byla i o plzeňské Bandera party. Podle Holce je neuvěřitelná drzost, co si u nás Ukrajinci dovolují. Ale není to výjimka. Ukrajinský parlament schválil prý Banderu jako národního hrdinu. Poláci, Češi a ostatní s tím mají velký problém.
Došlo i na srovnání premiéra Petra Fialy a Jima Hackera, hlavního hrdiny seriálu Jistě, pane premiére. Podle Holce Fiala už dorostl v přesnou kopii tohoto satirického představitele anglického premiéra. Rozdíl mezi ním a Fialou je prý jen ten, že Jim Hacker nás baví a Petr Fiala straší.
Co se týká ukrajinského konfliktu, podle průzkumu, který Holec prezentoval, si 80 % obyvatel Ukrajiny nepřeje, aby je osvobodil Zelenskyj.
Holec v té souvislosti také varoval před možným afghánským scénářem, kdy Američané nakonec Afghánistán opustili a spojence tam nechali. Podle Holce by se pak Petr Fiala nestačil divit, co by nastalo.
Na dotaz diváků se Holec zabýval i elektronickou evidencí tržeb. V Česku je EET považováno Fialovou vládou za diskriminaci podnikatelů, Holec uvedl spoustu příkladů, kde všude po Evropě toto opatření funguje. U nás se tohoto příjmu vláda vzdala.
„Fiala je jako Sobotka, ten se také obklopil patolízaly a likvidoval oponenty,“ zaznělo v závěru pořadu od jednoho z diváků.
„Bohužel ta parta kolem Petra Fialy fakt není A tým,“ charakterizoval úroveň vládního týmu Petr Holec a pokračoval:
„Stanjura finance? Pane Bože! Ministr Blažek…?“
„V ODS za osm let v opozici nevyrostl nikdo schopný. Fiala to není, na Černochovou se lidé nechtějí ani podívat… Rozumnější lidé z ODS zmizeli,“ uzavřel Petr Holec.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: MaA