Fendrych zadoufal, že když se mluví o tom, jak bude svět po koronaviru jiný než ten před koronavirem, tak že by mohla být nově nalezena 'skromnost a ohleduplnost k okolí'. "Řecko je členem Unie jako my. Schytává za nás obrovský nápor uprchlíků, který nezvládá,“ tvrdí komentátor v komentáři na Aktuálně.cz.
Zmínil, že před koronavirem Hamáček i Andrej Babiš myšlenku přijímání migrantů z Řecka odmítali. "Můžeme však chovat naději, že doba kovidová změní i vládu a ona si uvědomí, že by alespoň minimálně pomoci mohla,“ namítl Fendrych.
Proč? Prý je vše zajištěno. Občanská iniciativa Češi pomáhají sepsala otevřený dopis a zaslala jej ministru Hamáčkovi. S textem se ztotožnily Organizace pro pomoc uprchlíkům a Amnesty International. "V Česku jsou připravené náhradní rodiny a celá síť organizací a dobrovolníků. Zároveň má Česká republika i dostatečné kapacity ve specializovaných zařízeních pro děti cizinců. Věříme, že by šlo tyto prostory využít k potřebné karanténě. Naše iniciativa má také od soukromého dárce zajištěné nemalé finanční prostředky na realizaci přijetí dětí. Ze strany vedení státu by tedy šlo především o projev dobré vůle, gesto solidarity,“ píše se v něm.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: kas