Topolánek: Nepohodlné expředsedy krátit na hrdle, bude klid

09.10.2011 7:26 | Zprávy

„Češi si nikdy nevážili svých elit, proto Komenským počínaje a kdovíkým konče, jich tolik skončilo v exilu,“ reagoval na krok svého někdejšího rivala Jiřího Paroubka expředseda ODS Mirek Topolánek. Dodává, že otázku „kam s nimi“ by možná efektivně vyřešilo krácení na hrdle, tedy způsob, jakým se v minulosti vládní garnitury vypořádávali s nepohodlnými panovníky.

Topolánek: Nepohodlné expředsedy krátit na hrdle, bude klid
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek

Současný předseda občanských demokratů Petr Nečas dal redaktorům Práva o poznání sušší odpověď na nový Paroubkův politický subjekt. „Na poměry v Poslanecké sněmovně to nemá vliv a jen to cosi vypovídá o kuriózních poměrech v ČSSD, kde už druhý její předseda zakládá novou politickou stranu," uvedl premiér. S otázkou, zda je morálně únosné být politickým přeběhlíkem, které sám v minulosti tvrdě odsuzoval, si podle něj Paroubek musí přijít sám.

SLEDUJEME téma: Paroubkova nová strana

Pozitivní hodnocení si pak Paroubkovo počínání vysloužilo u místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. A to i přesto, že někdejší šéf ČSSD před dvěma lety odmítl jednat s jeho nově založenou TOP 09 a dokonce tvrdil, že by Kalousek a spol. měli do voleb složit své politické dresy. Podobným výtkám ze strany ČSSD se podle Kalouska dnes nevyhne ani Jiří Paroubek. Sám ministr financí mu však přeje hodně štěstí. „Kdykoli vznikne nová demokratická strana - a já nepochybuji, že bude jistě demokratická - tak obohacuje soutěžní prostředí demokratických stran," prohlásil pro Právo. Politický úspěch pak Paroubkovi vyjádřil i prezident Václav Klaus.

Dále čtěte:
Komunisty mrazí. Paroubek může žít z našich chyb, míní Dolejš
OBRAZEM Paroubek a ČSNS 2005

Sobotka: Nedává to smysl

Paroubkův odchod naopak - zcela přirozeně - rozzlobil šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku, podle kterého tento krok zcela odporuje jeho dvacetileté politické dráze. „Jiří Paroubek nemá žádný programový ani jiný důvod k tomu, aby z ČSSD odcházel a zakládal novou stranu. Dodržujeme všechny závazky, které jme přijali v době, kdy byl Paroubek volebním lídrem strany," kroutí hlavou Sobotka. Dodává, že Paroubkovi přesto děkuje za vše, co pro stranu od roku 1989 udělal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: qot

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

19:58 Už ty blbosti nemohl číst, dal Jana Cempera k soudu. Dnes další pokračování

Je na straně Ukrajiny. Bojoval za ni. Přesto ho onálepkovali za proruského a udělali z něj dezinform…