Toto se na ČT často nevidí. Studiem zněla krutá pravda o imigrantech, moderátor Borek jen vyděšeně koukal a lapal po dechu

05.08.2017 8:08 | Zprávy

TÝDEN V MÉDIÍCH V očích bruselských úředníků má čtyřčlenná česká rodina třicetkrát menší hodnotu než jeden muslimský nomád, pastevec koz nebo zedník. To je úvodní téma, které si uprostřed léta vybral pro svůj pravidelný přehled mediálních zajímavostí Petr Žantovský. Opomenout nemohl ani vystoupení česko-švédské spisovatelky Kateřiny Janouchové, která v České televizi přinesla autentické svědectví o tom, jak moc migrace změnila švédskou společnost a jak se kvůli hloupým a neprozíravým krokům tamních vlád mění politické spektrum.

Toto se na ČT často nevidí. Studiem zněla krutá pravda o imigrantech, moderátor Borek jen vyděšeně koukal a lapal po dechu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Žantovský

Zdánlivě okurková sezóna není příliš živným podhoubím pro rozkvět zásadních politických – a následně mediálních (někdy ovšem i naopak) – událostí. Přesto dnešní tři glosy ve své podstatě, byť to na první pohled může vypadat jinak, nejsou „okurkové“ ani trochu.

„Od jednoho účastníka e-mailového korespondenčního provozu, abych to řekl politicky korektně, jsem obdržel následující zamyšlení, týkající se skutečnosti, že zdaleka ne všechny státy EU, každý v různé míře i formě, nejásají nadšením z migračních kvót nařízených z Bruselu. Evropská komise otevřeně mluví o tom, že neuposlechnutí tohoto nakázání, formálně odmávnutého evropským ‚parlamentem‘ (co je to za parlament, když nesmí navrhovat zákony, nýbrž jen schvalovat směrnice nikým nevolené vlády, tedy ‚komise‘?), hodlá trestat – omezením hlasovacích práv a především finančně,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Jím zmíněný e-mail zní takto:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan

9:47 Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan

Na předsedu STAČILO! Daniela Sterzika (alias Vidláka) se zaměřil již několikrát trestaný influencer …