Trumpovi přibyla obvinění. I za to, co říkal na veřejnosti

02.08.2023 7:41 | Monitoring

Donald Trump čelí v USA novým obviněním. V souvislosti s prezidentskými volbami 2020 se má zpovídat z „propagace podvodných tvrzení“ či „spiknutí proti právům občanů“.

Trumpovi přibyla obvinění. I za to, co říkal na veřejnosti
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalý americký prezident Donald Trump

Na čtvrtek má čtyřicátý pátý prezident Spojených států předvolání k federálnímu soudu ve Washingtonu, kde jej má vyslýchat soudkyně Tanya Chutkanová, jmenovaná jeho předchůdcem Barackem Obamou.

Obvinění zvláštního vyšetřovatele Jacka Smitha se týkají jednání prezidenta Trumpa, kterým se měl pokusit zabránit vítězství svého soupeře Joe Bidena. Vše se točí kolem Trumpových výroků o ukradených volbách a Trumpova vystoupení 6. ledna 2021, které vyšetřovatel dává do souvislosti s „útokem na Kapitol ve snaze zabránit formalizaci Bidenova vítězství“.

Řečí paragrafů amerického trestního práva je bývalý prezident viněn ze „spiknutí s cílem podvést Spojené státy“, dále „spiknutí za účelem maření úředního postupu“, „maření a pokus o maření úředního řízení“ a „spiknutí proti občanským právům“.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Je pravda, že jste pro progresivní zdanění?

A jestli ano, jak pak můžete hovořit o spravedlivém sociálním systému? Co je spravedlivého na tom, že má doplácet více jen proto, že je schopný? Navíc nemyslíte, že ti nejbohatší pomáhají často sami - někdy teda zcela zištně kvůli vlastnímu PR, ale proč by měl stát penalizovat ty, co jsou úspěšní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Deep State má z Trumpa takovou hrůzu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAion2 , 02.08.2023 8:10:16
že proti němu začíná vymýšlet čím dál šílenější a absurdnější obvinění. Zítra to bude "spiknutí proti Galaxii a přilehlému vesmíru" nebo něco podobně debilního. A od těchto emerických "demokratů" se pilně učí naše vláda, hlavně jistý vykulený učitel se svým aparátem podržtašek, všelijakých sledovacích aplikací a horlivých informátorů.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Zločin a sebevražda, ne kvůli Trumpovi. Ševčík vstoupil do bince kolem USA

14:02 Zločin a sebevražda, ne kvůli Trumpovi. Ševčík vstoupil do bince kolem USA

Evropa, Čína i celý zbytek světa se obává, s čím přijde americký prezident Donald Trump příště. Vyhr…